Czym kierować się przy wyborze kamerzysty ślubnego?

Czym kierować się przy wyborze kamerzysty ślubnego?

Film stanowi wspaniałą pamiątkę z dnia ślubu. Z sentymentem wracamy do niego po latach, na nowo przeżywamy tamte chwile i wspominamy nasze ulubione momenty. Zatem, czym się kierować przy wyborze kamerzysty ślubnego? Niewątpliwie, wybór odpowiedniego kamerzysty stanowi nie lada wyzwanie dla większości par, które nie mają w tym temacie doświadczenia. Na co zwrócić uwagę, żeby ostateczny teledysk ślubny sprostał naszym oczekiwaniom? Czym kierować się przy wyborze profesjonalisty w videofilmowaniu wesel?

Cechy idealnego kamerzysty

Wbrew pozorom, umiejętne operowanie aparatem czy kamerą wymaga dużego obycia z obiektywem. Bardzo istotne okazują się techniczne umiejętności jak chociażby wyczucie światła oraz ruchu. Dobry kamerzysta na wesele wprowadzi do filmu subtelne przejścia między klatkami oraz dostosuje do nas sposób filmowania.

Profesjonalizm filmowca objawia się już podczas pierwszej rozmowy. Umiejętne wyjaśnienia problemów i uważne słuchanie próśb klienta jest niezwykle ważne. Już po kilkudziesięciu minutach jesteśmy w stanie ocenić czy dana osoba zrealizuje zlecenie tak, jak tego oczekujemy.

Portfolio prawdę Ci powie…

Czym kierować się przy wyborze kamerzysty ślubnego?

Portfolio kamerzysty jest jego wizytówką. To zazwyczaj pierwsza zakładka oglądana przez klientów, a tym samym decydujący czynnik przy wyborze. Większość filmowców udostępnia swoje prace dzięki czemu możemy lepiej poznać ich umiejętności oraz mocne strony. Oglądając takie portfolio warto zwrócić uwagę na:

  • Stabilność ujęć – kadr powinien być w miarę możliwości nieporuszony. Film nagrany drżącą ręką nie należy do najprzyjemniejszych do oglądania, a rozmyty obraz skutecznie odwraca uwagę od kluczowych elementów.
  • Dobra jakość dźwięku – słowa w filmie ślubnym powinny być słyszalne i zrozumiałe. Należy też odpowiednio pod nie dostosować głośność podkładanej muzyki. W dużych salach warto zainwestować w operatora z mikrofonem zewnętrznym, który zminimalizuje efekt pogłosu.
  • Rozdzielczość obrazu – obecnie standardem jest rejestracja obrazu w HD. Takie rozwiązanie umożliwia zapisanie obrazu w wysokiej częstotliwości , a co za tym idzie znacznie podnosi komfort oglądania.
  • Kolory – to niezwykle ważny aspekt w teledysku ślubnym, który decyduje o wizualnym odbiorze całości. Żywe i odpowiednio nasycone kolory są możliwe do uzyskania tylko przy dobrym sprzęcie. Należy zwrócić uwagę na obecność „wypaleń”, czyli jasnych plam powstałym przy zbyt dużym oświetleniu. Taki efekt jest niedopuszczalny.

Czym się kierować przy wyborze kamerzysty ślubnego? – Inne istotne czynniki

Dla niektórych par decydującym czynnikiem może okazać się zakres oferowanych usług. Państwo młodzi coraz częściej życzą sobie pełne pakiety obejmujące między innymi ujęcia z drona. Ponadto warto przy okazji ślubu kościelnego upewnić się, że kamerzysta ma uprawnienia do nagrywania w obiektach sakralnych. Pamiętajmy też, że większość specjalistów traktuje swoją pracę bardzo poważnie, a co za tym idzie odpowiednio ją wycenia. Nie oznacza to jednak, że niskobudżetowi filmowcy okażą się złym wyborem. Weźmy pod uwagę zarówno nasze zasoby finansowe jak i jakość usług oferowanych przez kamerzystów na wesele.

Przewiń do góry