timelapse

zamów timelapse

Postaw na BluStudio!

Timelapse, czy też Time Lapse to inaczej film poklatkowy. Składa się ze zdjęć robionych w równych interwałach czasowych. W ten sposób tworzy się animacja, która może w dużym przyspieszeniu pokazać procesy trwające godziny, dni, a nawet tygodnie. Doskonałym przykładem timelapse są filmy, które ukazują w przyspieszeniu proces wzrostu rośliny.

Nasze filmy Timelapse zapewnią:

  • Rozpoznawalność
  • Większą sprzedaż
  • Prestiż
  • Przewagę konkurencyjną

Jak wykonuje się timelapse?

Timelapse jest połączeniem fotografii i filmu. To tzw. film poklatkowy, w którym pokazywane są zdjęcia wykonane w równych odstępach czasu. O interwałach decyduje temat przewodni. Będą one krótsze, gdy chcemy ukazać wzrost rośliny oraz dłuższe, gdy zależy nam na ukazaniu złożonego procesu produkcyjnego. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się filmy poklatkowe wrzucane na social media. To prosty sposób, aby poprzez krótką i wciągającą animację ukazać procesy zachodzące na dłuższych odcinkach czasu.

Jakie zastosowanie posiada film poklatkowy?

Film poklatkowy coraz częściej znajduje zastosowanie we współczesnej reklamie. To świetny sposób na zademonstrowanie przebiegu usługi lub procesu produkcji określonego produktu, w tym również gotowych potraw. Zaletą jest zwięzłość – timelaps zazwyczaj trwa od kilku do kilkudziesięciu sekund, a w tym czasie może ukazać setki, a nawet tysiące zdjęć składających się na płynną animację. Taka forma świetnie odnajduje się jako reklama w social media, ponieważ spełnia trzy kluczowe warunki: jest krótka, rzeczowa, a także angażuje uwagę odbiorcy.

Jak wykonujemy ciekawe timelapse?

Aby film poklatkowy rzeczywiście angażował uwagę, temat przewodni musi zostać pokazany w odpowiedni sposób. Należy przygotować odpowiednią scenerię oraz uwzględnić naturalną zmianę oświetlenia wynikającą z pór dnia i nocy. Motyw przewodni powinien być ukazany na jednolitym tle, aby jeszcze lepiej pokazać sam proces. Timelapse to stosunkowo nowa forma stosowana w reklamie, dlatego też, warto zlecić wykonanie filmu poklatkowego firmie, która dysponuje już pewnym doświadczeniem na tym polu.

skontaktuj się z nami

TEL. 500 128 943

Przewiń do góry